» » » Presto autoskola: kādas ir tipiskās kļūdas apmācībā?

Presto autoskola: kādas ir tipiskās kļūdas apmācībā?

Pieredzējuši autovadītāji zina, ka teorētiskās zināšanas ar laiku nevis nostiprinās, bet tieši pretēji - pamazām izbalē. Ja teorijas eksāmenu kārto kursants tikko pēc teorijas kursa noslēguma un ja šo pašu testu mēģina nokārtot pieredzējis autovadītājs, visaugstākās izredzes to sekmīgi nolikt ir tieši kursantam. Tapēc Presto autoskola arī saviem kursantiem iesaka gan skolas, gan CSDD eksāmenu kārtot tieši pēc teorijas kursa noslēguma, nedodot iespēju laika ritējumam zināšanās izgrauzt pa robam.

Presto autoskola atgādina, ka vēl pirms teorijas eksāmena jānokārto arī pirmās palīdzības kursi. Jo tikai ar pirmās palīdzības apliecību kursants tiek pielaists pie skolas un CSDD eksāmena kārtošanas. Ja šis uzdevums tiek atlikts uz pēdējo mirkli, rezultātā arī pie teorijas eksāmena kārtošanas kursantam ir iespējams pieteikties vēlāk. Un tas, savukārt, nozīmē, ka eksāmenā nāksies krietni vien pasvīst un, visticamāk, būs nepieciešami vairākkārtēji mēģinājumi tā nokārtošanai. Rezultātā arī nākas maksāt papildus un apmācība izvēršas dārgāka.

Atlikt pirmās palīdzības kursu nokārtošanu līdz teorijas kursu noslēgumam ir tikai viena no tipiskajām kļūdām. To kursanti pieļauj pat pirms eksāmena kārtošanas. Tomēr tā var izrādīties pat liktenīga, la sekmīgi nokārtotu eksāmenus. Jo ilgāk process ievelkas, jo vairāk pazeminās kursanta motivācijas līmenis. Līdz ar to daži ir gatavi mest plinti krūmos un nolemj atteikties no sapņa par vadītāja apliecību.

Par to, kādas tipiskās kļūdas apmācībā var maksāt nenokārtotus eksāmenus, lasi turpinājumā sadarbībā ar Presto autoskolu!

Secīguma trūkums

Pirmā kļūda ir secīguma trūkums pašās apmācībās. Tas saistās ar jau minēto piemēru, kad laicīgi netiek nokārtoti pirmās palīdzības kursi. Tas jāieplāno vēl pirms teorijas kursa sākuma. Citādi gludajā ceļā pie tiesībām parādās šķēršļi. Tā vietā, lai pēc teorijas kursa dotos uz eksāmenu, kursantam nepieciešams nokārtot vēl vienu kursu un eksāmenu tajā. Pēc tam jau zināšanas paspējušas izbalēt un teorijas eksāmenu nokārtot ir grūtāk.

Tāpat svarīgi atcerēties, ka nepieciešams izņemt medicīnisko izziņu un braukšanas mācību atļauju vēl pirms pirmās braukšanas nodarbības. Arī braukšanas nodarbībām jāpiesakās laicīgi, jo meklējot brīvu instuktoru dienu pirms iecerētās nodarbības, var izrādīties, ka visi jau ir aizņemti.

Pārāk ilga apmācība

Jāņem vērā, ka laiks apmācībās ir nozīmīgs aktīvs un dzelzs jākaļ, kamēr karsta. Kā parāda pētījumi, visaugstākās izredzes sekmīgi iegūt vadītāja apliecību ir tieši pirmajos 3 mēnešos kopš apmācību uzsākšanas. Līdz ar to vispareizākā taktika ir apmācību plānot kā sprintu un nevis maratonu.

Presto autoskola piedāvā skaidras vadlīnijas, kā iegūt tiesības 30 dienās. Raksts parāda, ka saņemt vadītāja apliecību praktiski iespējams daudz ātrāk kā daudzi iztēlojušies. Jāņem vērā, ka pēc 3 mēnešiem kursanta motivācijas līmenis krītas, tāpēc svarīgi izmantot motivācijas rezerves jau pašā sākumā.

Ieplānojot 3-4 braukšanas nodarbības nedēļā, ikvienam iespējams nobraukt 30-40 nodarbības 3 mēnešu laikā. Tas ir vidējais nepieciešamais braukšanas nodarbību skaits, lai sekmīgi sagatavotos CSDD eksāmena kārtošanai. Presto autoskola nodrošina iespēju braukt ik dienas - rezervēt nodarbības pie instruktoriem iespējas tostarp nedēļas nogalēs un svētku dienās.

Tehniska nesagatavotībaM

Par spīti intensīvai apmācībai ir kursanti, kuri nekad netiek pilnvētīgi sagatavoti vadīšanas eksāmenam CSDD. Daudzās autoskolās netiek pievērsta pienācīga uzmanība faktam, ka CSDD eksāmenā izlozes kārtībā var tikt piešķirts kāds no 3 sekojošajiem auto eksāmena kārtošanai: Audi A3 Sportback, Volkswagen Golf 7 un BMW 218D XDrive Active Tourer. Jāņem vērā, ka atšķiras tehniskās izpildes nianses figūrās ar katru no tiem. Nezinot šīs atšķirības, eksāmena dienā tālāk par figūru laukumu daudzi nemaz netiek.

Tāpēc Presto autoskola nodrošina iespēju apmācību laikā mainīt automašīnu. Rezervējot nodarbību pie cita instruktora, iespējams izbraukt arī ar cita modeļa automašīnu. Audi un BMW atskaites punkti, kas jāņem vērā, noparkojot auto, sakrīt, tomēr Golf tie atšķiras. Vislabāk šīs nianses apgūt ne vien teorētiski, bet arī praktiski. Tas sniedz rezultātā ne vien labāku tehnisko, bet arī psiholoģisko sagatavotību un pārliecību par savām spējām.

Turklāt arī tādas nianses, kā pārslēgšanās atpakaļgaitā, logu tīrītāju ieslēgšana un mašīnas iedarbināšana automašīnām atšķiras. Lai arī tie sākotnēji var likties maznozīmīgi sīkumi, cenšoties to no jauna apgūt eksāmena dienā, kursants var nonākt emocionāli neērtā situācijā. Bet radušais stress var maksāt nepiedodamu kļūdu eksāmenā.

Viens instruktors

Tradicionālā apmācība ar 1 instruktoru diemžēl saistās ar būtiskiem riskiem. Piemēram, gadījumā, ja instruktors apzināti velk apmācību garumā un turpina apgalvot, ka kursants arvien nav gatavs eksāmenam, kursantam nav iespējas par šī viedokļa patiesumu pārliecināties pie cita speciālista. Tāpat ir situācijas, kad clivēcisku apsvērumu dēļ rodas savstarpēja nepatika un raksturu nesaderība. Gadījumā, ja nav pieņemami kādi no instruktora paradumiem, izteiksmes vai pasniegšanas veids, kursantam apmācība var izvērsties par mocībām, tā vietā lai katra nodarbība kļūtu par gaidītu notikumu.

Presto autoskola piedāvā elastīgu un pretimnākošu pieeju apmācībai - var brīvi mainīt instruktorus un nav nepieciešams nevienam atskaitīties, kāpēc tas tiek darīts. Nav jāraksta iesniegumi un jāgaida to izskatīšana administrācijā. Bieži vien instruktoru nomaiņa palīdz labāk saskatīt savus vājos punktus, kas rezultātā ļauj krietni vien labāk sagatavoties eksāmenam un laicīgi izskaust kļūdas.

Tāpat cits instruktors bieži vien spēj paskaidrot citiem vārdiem to, ko vienam instruktoram izskaidrot nav izdevies. Kāds spēj labāk iemācīt braukšanas uzsākšanu slīpumā, cits - kā iekļauties satiksmē no ieskriešanās joslas. Turklāt, ja kursants jūtas eksāmenam gatavs, viedokli saņemt iespējams no vairākiem instruktoriem, kas sniedz kopēji objektīvāku vērtējumu par kopējo kursanta sagatavotības līmeni.

Nepietiekama psiholoģiskā sagatavotība

Svarīgi, lai apmācība autoskolā laicīgi kursantu sagatavotu gaidāmajam stresam CSDD eksāmena dienā. Bieži vien šis ir izšķirošais faktors, lai eksāmenu nokārtotu veiksmīgi. Jo stresa ietekmē pat izcils autobraucējs var pieļaut kļūdu.

Presto autoskola palīdz uzlabot stresa noturību, CSDD eksāmena kopējo noskaņu ļaujo piedzīvot arī apmeklējot nodarbības autoskolā ikdienā. Gan auto, gan instruktora nomaiņa ir vieni no galvenajiem stresu izraisošajiem faktoriem eksāmena dienā. Tomēr Presto autoskolas kursantam tā ir ierasta situācija, ja vien kursants izmanto iespēju nomainīt auto un instruktoru.

Tāpat kopā ar instruktoru ieteicams izspēlēt tā saucamās “CSDD eksāmens” situācijas. Ja jau apmācību laikā kursantam iespējams iejusties, kā tieši norisināsies CSDD eksāmens, pašā eksāmena dienā tas vairs neliksies kā pats pirmais mēģinājums. Tāpat tas ļaus pārliecināties, cik ilgi satiksmē kursants īsti spēj nobraukt, nepieļaujot nevienu rupju kļūdu.

Domāt vienu gājienu uz priekšu!

Tāpat jāatceras, ka CSDD eksāmens sākas ar 1 teorijas jautājumu - tas ir tehnisks jautājums par to, kā, piemēram, ieslēgt ārējās apgaismes ierīces, avārijas gaismas signalizāciju vai kā nomainīt riteni. Ir kursanti, kas tikai eksāmena dienā uzzina, ka nāksies atbildēt uz šādu jautājumu. Tas rada papildus stresu. Turklāt, ja kursants atbildi nezina, tālāk par CSDD stāvvietu kursants netiek palaists.

Presto autoskola tāpēc atgādina, ka svarīgi apmācībās vienmēr domāt vienu gājienu uz priekšu un laicīgi iegūt izpratni gan par CSDD eksāmena norisi, gan apmācību norisi autoskolā. Bieži vien autoskolas nenodrošina pietiekamu informāciju par prasībām eksāmena nokārtošanā, tomēr vadlīnijas kursantam ir ļoti nozīmīgas, lai jau no paša sākuma spētu domāt vienu gājienu uz priekšu un apzinātos, kas sagaida uz priekšu. Tas laicīgi visam ļauj sagatavoties un rezultātā vairo iespējas, ka pie vadītāja apliecības izdosies tikt ātrāk un arī lētāk.

Presto autoskola ir viena no caurspīdīgākajām Latvijas autoskolām. Vēl pirms līguma parakstīšanas ar to iespējams iepazīties mājaslapā. Presto autoskola ir arī viena no modernākajām autoskolām Latvijā, tāpēc šo līgumu var parakstīt attālināti, neierodoties klātienē un ietaupot tik dārgo laiku.

Ja vēlies uzzināt vairāk, kā strādā Presto autoskola, Andra Buļa vadītā izklaidējošā ziņu reportāža noteikti sniegs atbildes uz taviem jautājumiem!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.