» » » Reklāma internetā: kā likt savam BMW pelnīt?

Reklāma internetā: kā likt savam BMW pelnīt?

Tradicionāli automašīna tiek pieskaitīta pasīvajiem pirkumiem - tās iegāde nozīmē nevis iespēju nākotnē nopelnīt vairāk, bet gan tieši pretēji - tērēt vēl vairāk. Lai nostabilizētu savu ekonomisko stāvokli, ieteicams pasīvo pirkumu skaitu ierobežot, samazinot to līdz minimumam. Saprotams, ka daudziem bez personīgas automašīnas ikdiena nav iedomājama - tikai tā iespējams bērnus aizvest līdz skolai, izvadāt pa pulciņiem un nokļūt līdz darbavietai. Izvērtējot sava BMW nepieciešamību, liela daļa secinās, ka atteikties no tā nav iespējams.

Tomēr ir vērts apsvērt vairākus veidus, kā ar to papildus nopelnīt. Tādējādi savu auto iespējams pārvērst aktīvā - ieguldījumā, kas nes peļņu. Ja arī auto savus izdevumus atpelnīt pilnībā nevarēs, vismaz kopējās izmaksas samazināt gan izdosies. Mūsdienās reklāma internetā paver plašu iespēju loku, un par populārākajām no tām pastāstīsim raksta turpinājumā sadarbībā ar dalder.lv.

Bagātais tētis, nabagais tētis

Vispirms sāksim ar nelielu atkāpi, lai atgrieztos vēlreiz pie jautājuma par pasīvajiem un aktīvajiem pirkumiem, kas saistās ar finanšu izglītības pašiem pamatiem. Bieži vien saskaramies ar mītu, kas liek domāt, ka bagātība rezervēta vien uzņēmējiem vai miljonāriem. Tomēr patiesībā pārticība pieejama ikvienam, kam ir izpratne par finanšu izglītību un kas prot pārvaldīt savus naudas līdzekļus. Saistībā ar šo tēmu ikvienam būtu ieteicams izlasīt grāmatu “Bagātais tētis, nabagais tētis”.

Viens no pirmajiem likumiem, ko autors izceļ šajā grāmatā, ir sekojošais: “bagātie nestrādā, lai iegūtu naudu, bet gan lai nauda strādātu viņu labā”. Saistībā ar to arī parādās nepieciešamība attīstīt finansiālās lietpratības pamatprasmi - skaidri spēt nošķirt aktīvus no pasīviem. Tos izšķirt ir pavisam vienkārši - aktīvi maku arvien turpina piepildīt ar naudu, kamēr pasīvi - maku iztukšo. Bagātie izvēlas naudu tērēt, lai iegādātos aktīvus, kamēr pārējie - turpina pirkt pasīvus, kurus maldīgi uzskata par aktīviem. Auto un māja var būt kā aktīvs, tā pasīvs. Ja to izmanto savām vajadzībām kā dzīvesvietu un pārvietošanās līdzekli - tas ir pasīvs, bet ja izīrē, tas jau kļūst par aktīvu, kas rada jaunus ienākumus.

Finanšu lietpraība

To varam atveidot pēc vienkāršas shēmas:

  • Vidussķira: ienākumi -> pasīvi (tēriņi par ceļojumiem, patēriņa precēm, apģērbu, lielāku auto, mājas remontu) -> tie paši ienākumi un arvien lielāki tēriņi;
  • Bagātie: Ienākumi 1 -> aktīvi (piemēram, ieguldījums dzīvoklī vai auto, ko nākotnē izīrēt) -> ienākumi 2 (ieņēmumi ir lielāki kā iepriekš un pārsniedz ienākumi 1)

Jautājums nav ienākumu apmēros, bet gan spējā pārvaldīt naudas līdzekļus un tos apdomīgi tērēt jeb ieguldīt. Ja Tavu algu palielinātu par 20%, vai tu klūtu turīgāks? Visticamāk, nē, ja arvien attieksme pret naudu saglabātos tāda pati kā līdz šim - līdz ar to arī proporcionāli palielināsies tēriņi - vairāk ceļojumu, jaunu apģērbu, lielāka māja, lielāks auto. Tajā nav nekā slikta un bagātajiem tas viss arī ir - tomēr pirms šādu pirkumu veikšanas, ieteicams sakārtot savu naudas plūsmu un sākt ieguldīt aktīvos, kas vēlāk nodrošinās iespēju brīvi gan ceļot, gan iegādāties lielāku māju un ekskluzīvāku auto.

Tad kā izmērīt bagātību? Viens no vienkāršākajiem veidiem ir izanalizējot, cik daudz naudas rada jau tavā makā esošā nauda un kāda ir tava finansiālā izdzīvošanas spēja. Pārdomā - cik mēnešus tu spētu izdzīvot, ja pārstātu strādāt? Bagātie varētu turpināt dzīvot kā līdz šim nebeidzami ilgi, kamēr pārējie 95% pasaules iedzīvotāju neizdzīvotu pat ne 2 gadus bez papildus ienākumiem.

Kā pelnīt ar auto?

Ja tavā īpašumā jau atrodas BMW un esi sapratis, ka nevēlies to uzturēt tikai kā pasīvu izdevumu avotu, bet likt tam strādāt tavā labā, kļūstot par aktīvu, ir vērts apsvērt kādu no sekojošajām iespējām, kā papildus piepelnīties.


  • Ekskursijas ar auto

Lai arī pandēmija ceļošanu ir ierobežojusi, tomēr arī šajā sarežģītajā laikā cilvēki atrod iespēju aizdoties uz citām zemēm. Turklāt mūsdienās par gidu var kļūt jebkurš vietējais. Personīgais auto šajā gadījumā lieliski noderēs, lai izplānotu aizraujošākus maršrutus. Savu sludinājumu ievietot var arī vietējā portālā dalder.lv, piemēram, gida vakanču sadaļā. Tomēr tik pat labi iespējams uzsākt savu biznesu, izveidojot tūrisma aģentūras profilu un piedāvājot pārdomātus izbraucienus savā pilsētā. Reģistrēties var arī šobrīd tik populārajā mājaslapā showaround.com, kurā ērti sazināties ar iebraucējiem un noorganizēt tūri, izveidojot savu gida profilu. Cenu katrs gids var uzstādīt pats - tie var būt kā 10 eur stundā, tā arī 30 vai 50. Un būs tikai loģiski, ja auto īpašnieks cenu uzstādīs augstāku.

  • Reklāma uz auto

Tavs auto var pārvērsties reklāmā, vēršoties, piemeram, pie ridely.com, kas piedāvā nopelnīt līdz pat 400 EUR. Līdz ar to izdevumus par ikdienas maršrutu būs iespējams nosegt ar šāda 1 veiksmīgi noslēgta līguma palīdzību, un, iespējams, pat nopelnīt vairāk.

  • Paņem līdzbraucējus

Ja dodies uz Rīgu, Kuldīgu, Siguldu vai izbrauc uz jebkuru citu pilsētu, ceļa izdevumus samazināt vai pat pilnībā nosegt būs iespējams atrodot līdzbraucējus. Arī dalder.lv tūrisma sadaļā pieejama ceļabiedru meklēšana - tur iespējams publicēt savu sludinājumu bez maksas. Tas automātiski tiek sasaistīts ar sludinājuma ievietotāja profilu. Ja vēlies, vari pat izveidot atsveišķu biznesa profilu (reģistrējoties kā pašnodarbinātais), tādējādi šādus pārvadājumus pat, iespējams, izdosies pārvērst profesionālā transporta pakalpojumā. Attīstīt šādu biznesa ideju palīdzēs arī atsauksmju sadaļa, kas organiski iekļaujas katra dalder.lv lietotāja izveidotajā mājaslapā.

Tomēr tam nebūt nav jākļūst par tik nopietnu biznesu, tā var būt iespēja arī vienkārši samazināt savus ceļa izdevumus. Facebook teju katrai Latvijas pilsētai izveidota sava grupa, kurā iespējams piedāvāt braucienu ar auto un kurā citi lietotāji meklē kādu, kura mašīnā atrastos brīva vieta.

  • Kļūsti par privāto šoferi

Brīvos brīžos papildus var piestrādāt arī par privāto šoferi. Tas var kļūt gan par pilna, gan nepilna laika darbu. Kādam, iespējams, nepieciešams šoferis tikai tāpēc, lai no rīta bērnus aizvestu līdz skolai un vakarā no tās atvestu, citam, iespējams, visa diena izplānota pa minūtēm un aktīvi jābrauc no viena pilsētas gala līdz otram, bet kādam bagātniekam varbūt ir sieva, kura nestrādā un pati automašīnu nevada, bet ikdienu ievērojami atvieglotu iespēja pārvietoties ar auto. Dalder.lv iespējams ievietot sludinājumu “meklē vakanci” sadaļā, piedāvājot vadītāja pakalpojumus. Arī saistībā ar to iespējams izveidot atsevišķu lietotāja profilu.

  • Piestrādā par kurjeru

Šī profesija Covid laikā kļuvusi jo sevišķi pieprasīta, un to ērti iespējams savienot ar jau esošo darbu. Darba dienu vakaros vai arī brīvdienās piestrādājot par kurjeru, saskaņā ar Wolt sniegtajiem datiem, iespējams nopelnīt pat līdz 5 euro stundā uz rokas. Arī šai profesijai dalder.lv vakanču meklētājā izveidota sava sadaļa - atsaukties var gan jau uz ievietotu sludinājumu, gan izveidot savu darba meklētāja sludinājumu bez maksas.

  • Piestrādā par taksistu

Arī taksometra vadītāja darbs ir ļoti elastīgs un ērti apvienojams ar jau esošu darbu. Savu darba laiku katrs vadītājs var noteikt pats. Jāizvēlas atbilstoša kompānija un drīz vien atklāsies arī tas, kuras ir pašas pelnošākas dienas.

  • Kļūsti par instruktoru

Ja tev ir II līmeņa augstākā izglītība un vismaz 3 gadu vadītāja stāžs, vari nomainīt profesiju un kļūt par instruktoru. Esošā mašīna var pārtapt tavā jaunajā darba vietā. Turklāt papildus iespējams izveidot arī savu mācību kanālu Youtube - ne viens vien instruktors publicē vērtīgus mācību videomateriālus un tādā veidā arī iegūst jaunus kursantus. Bez tam šāds kanāls būs vēl viena iespēja nopelnīt papildus līdzekļus, braucot ar automašīnu. Dalder.lv Presto autoskola vērtēta 5 zvaigznēs - šī ir viena no prestižākajām autoskolām, ar kuru uzsākt sadarbību. Turklāt tā piedāvā par 50% lielāku atalgojumu kā vidējais nozarē.

Izvērtē savas finanses!

Finanšu lietpratība jātrenē gluži tāpat kā muskuļi trenažieru zālē. Lai to uzlabotu, vērts sākt ar vienkāršu naudas tērēšanas paradumu izvērtēšanu: cik daudz tiek atlikts iekrājumiem un ieguldījumiem un cik aiziet pasīvos pirkumos jeb mirklīgās kaprīzēs? Lai uzlabotu naudas plūsmu, jāiemācās saredzēt izdevības, kā esošo naudu izmantot, lai nopelnītu vēl vairāk. Tāpat kā lieku istabu dzīvoklī iespējams izīrēt, tāpat arī auto, ja tas netiek izmantots, var piedāvāt īrēšanai kādam, kas to augsti novērtēs. Un, kā jau apskatījām iepriekš, pastāv virkne iespēju, kā ar auto palīdzību papildināt maciņa saturu.

Kāpēc arī tavam BMW nesākt likt pelnīt? Ienāc dalder.lv, reģistrējies un izveido sludinājumus bez maksas!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.